Halı Temizleme Grubu

Halı Elde
Yıkama

Halılarınızda Temizlik, Ferahlık , Yumuşaklık Halı yüzeylerinde tozu,...

Halı Makine
Yıkama

Kirli bir halı WASHİPO ile fırçalandığında (uç kısmı) kir ile etkileşir, onları sarar ve kire tutunur.

Washipo Elde Halı Yıkama Deterjanı

 Kirli bir halı WASHİPO ile fırçalandığında  (uç kısmı) kir ile etkileşir, onları sarar ve kire tutunur. Diğer taraftan moleküllerin hidrofilik kısımları (baş kısmı) su molekülleri ile kuvvetli şekilde etkileşip kirlerle etkileşmez. Eksi olan baş kısımların, su molekülünün kısmi olarak artı yüklü olan hidrojenleri tarafından çekilmesi sureti ile  kiri bulunduğu ortamdan çekmiş ve suya geçmesini, çözünmesini sağlamış olur. Böylece kir hav arasından (yapıştığı dip ve yüzeyden) ayrılmıştır. 

 Yapıştığı dipten ayrılan kir ve yağlar gelberi yapmak sureti ile uzaklaştırılarak tam bir temizlik sağlanır. Bitkisel bazlı ürün kalıntı bırakmayan doğal ham maddelerden yapıldığı için, görevini yaptıktan sonra durulama esnasında tamamı ile parçalanır. Tamamı ile parçalanmış olan hammaddeler yok olur ve zararsız hale gelir. İplik dostudur, halıyı yıpratmaz ve ömrünü uzatır. 

İçeriğinde bulunan optik tekstil parlatıcıları ile parlaklık verir,  antibakteriyel hale gelir. Yumaşatıcı katkısı ve sıfır sertlikte deiyonize su ile proseslendirildiği için yumuşaklık verir. Konsantre ve endüstriyel oluşu nedeni ile ekonomiktir.

 Ucuz diye tercih edilen, kaç metrekare halı yıkayabildiği hesaplanmadan, hesaplandığında daha pahalı olduğu kolayca anlaşılabilen,  düşük içerik ve alakasız hammaddeler ile üretilerek, halı şampuanı diye satılan; asitli, yapışkan ,veya bulaşık deterjanları gibi başka amaçlarla yapılmış ürünler; halı yıkama sonrası istenilen temizlik ,hijyen ve parlaklığı sağlayamadığı gibi; halının erken yıpranmasına ve çürümesine neden olur.

 Bu deterjanlar; bıraktığı kalıntıdan ötürü ve statik etkileri ile yıkama sonrası ortamda ne kadar toz varsa halının üzerine yapışmasına neden olurlar. Bu ürünlerde kullanılan asit ve petrokimya bazlı, bir çok hammaddenin, bu konseptte kullanılması gelişmiş ülkelerde yasaklanmıştır.

 Bazı ürünler halı üzerinde yaşayan, gözle görülemeyen akar dediğimiz kırmızı örümcek kolonilerinin oluşmasına bile yol açarlar. Halı üzerinde kalan yapışkanlık erken kirlenmeye sebebiyet verir, müşteri memnuniyeti oluşmaz. Halının ömrünü ve de daha önemlisi; bazılarında bulunan kanserojen hammaddeler nedeniyle insan sağlığını riske ederler

Washipo Makine Yıkama Deterjanı

  Kirli bir halı WASHİPO ile fırçalandığında  (uç kısmı) kir ile etkileşir, onları sarar ve kire tutunur. Diğer taraftan moleküllerin hidrofilik kısımları (baş kısmı) su molekülleri ile kuvvetli şekilde etkileşip kirlerle etkileşmez. Eksi olan baş kısımların, su molekülünün kısmi olarak artı yüklü olan hidrojenleri tarafından çekilmesi sureti ile  kiri bulunduğu ortamdan çekmiş ve suya geçmesini, çözünmesini sağlamış olur.

 Böylece kir hav arasından (yapıştığı dip ve yüzeyden) ayrılmıştır. Yapıştığı dipten ayrılan kir ve yağlar gelberi yapmak sureti ile uzaklaştırılarak tam bir temizlik sağlanır.

Bitkisel bazlı ürün kalıntı bırakmayan doğal ham maddelerden yapıldığı için, görevini yaptıktan sonra durulama esnasında tamamı ile parçalanır. Tamamı ile parçalanmış olan hammaddeler yok olur ve zararsız hale gelir. İplik dostudur, halıyı yıpratmaz ve ömrünü uzatır. İçeriğinde bulunan optik tekstil parlatıcıları ile parlaklık verir,  antibakteriyel hale gelir. Yumaşatıcı katkısı ve sıfır sertlikte deiyonize su ile proseslendirildiği için yumuşaklık verir. Konsantre ve endüstriyel oluşu nedeni ile ekonomiktir.

 Ucuz diye tercih edilen, kaç metrekare halı yıkayabildiği hesaplanmadan, hesaplandığında daha pahalı olduğu kolayca anlaşılabilen, düşük içerik ve alakasız hammaddeler ile üretilerek, halı şampuanı diye satılan; asitli, yapışkan ,veya bulaşık deterjanları gibi başka amaçlarla yapılmış ürünler; halı yıkama sonrası istenilen temizlik ,hijyen ve parlaklığı sağlayamadığı gibi; halının erken yıpranmasına ve çürümesine neden olur.

 Bu deterjanlar; bıraktığı kalıntıdan ötürü ve statik etkileri ile yıkama sonrası ortamda ne kadar toz varsa halının üzerine yapışmasına neden olurlar. Bu ürünlerde kullanılan asit ve petrokimya bazlı, bir çok hammaddenin, bu konseptte kullanılması gelişmiş ülkelerde yasaklanmıştır.Bazı ürünler halı üzerinde yaşayan, gözle görülemeyen akar dediğimiz kırmızı örümcek kolonilerinin oluşmasına bile yol açarlar. Halı üzerinde kalan yapışkanlık erken kirlenmeye sebebiyet verir, müşteri memnuniyeti oluşmaz. Halının ömrünü ve de daha önemlisi; bazılarında bulunan kanserojen hammaddeler nedeniyle insan sağlığını riske ederler.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Temsilciyle Görüş
1
Canlı Destek
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?